XIX Biesiada Agroturystyczna w Siedlcu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

5 sierpnia 2017

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni zaprasza wszystkich na kolejną, XIX już edycję tradycyjnej Biesiady Agroturystycznej, która odbędzie się 6 sierpnia  w Siedlcu.

Wydarzenie co roku gromadzi zarówno licznych wystawców, jak i publiczność pragnącą nie tylko podziwiać, ale i delektować się przygotowanymi potrawami. Kulinarne zmagania poprzedzą dodatkowo sportowe emocje – a mianowicie finał Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Bochnia. 

W programie imprezy zaplanowano prezentację stoisk kulturalnych oraz promocję ofert gospodarstw agroturystycznych. Atrakcją tegorocznej Biesiady będzie jak w poprzedniej edycji -  cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs na „Najsmaczniejsze wyroby z owoców”. Udział w konkursie  mogą zgłosić zarówno grupy formalne, nieformalne, jak i osoby indywidualne. Warunkiem przystąpienia do rywalizacji jest przygotowanie dowolnej potrawy z owoców (napój, potrawa mięsna z owocami, ciasto itd.),  przeznaczonej do degustacji. Celem konkursu jest promocja kuchni regionalnej, lokalnej tradycji, wymiana kulinarnych doświadczeń oraz aktywizacja mieszkańców.

Wspaniałe dekoracje, smaczne potrawy, barwne stragany w połączeniu z muzyką i tańcem wprowadzą przybyłych w wesoły, sielski klimat.  Imprezie towarzyszyć będzie także doskonałe, ekscytujące show – Bitwa na dwie patelnie – pokaz kulinarny w wykonaniu Mariusza Szweda znanego z programu MasterChef oraz Adriany Marczewskiej, uczestniczki Top Chef. Na scenie zaprezentuje się także Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie wraz z Kapelą Siedlecką.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie